Data modyfikacji:

Jak zarabiać na Facebooku?

Facebook jest obecny w Polsce od kilkunastu lat i choć wydawałoby się, że lata świetności ma już za sobą, nieustannie przyciąga do siebie wiernych użytkowników. Czy wciąż jest serwisem, z którego można czerpać korzyści finansowe? Oczywiście! Wiedząc, jak zarabiać na Facebooku, możesz wiele zyskać na swojej obecności w serwisie. Sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy jest wiele – poznaj najlepsze z nich.
Zdjęcie poglądowe - sm

Zarabianie na Facebooku

Facebook umożliwia zarabianie na wiele różnych sposobów. Możesz z nich korzystać, prowadząc sklep internetowy lub inny biznes, ale też wykorzystując do zarabiania swoje hobby czy ciekawe pomysły. Od pewnego czasu możliwe jest również zarabianie na filmach przez Facebooka. Jeśli zastanawiasz się jak zarabiać na Facebooku, pamiętaj o tym, że bardzo ważna jest jakość twojego profilu i liczba osób, które go obserwują.
Chcesz, żeby odzywali się do ciebie sponsorzy lub żeby twoi odbiorcy klikali w linki afiliacyjne? A może zależy ci na tym, żeby jak największa grupa osób oglądała twoje produkty lub usługi? Musisz zadbać o zasięgi i stosować najlepsze metody przyciągające do ciebie nowych obserwujących.
Zarabianie na Facebooku nie musi odbywać się w sposób bezpośredni. Wystarczy, że twój profil będzie pokazywał prowadzoną przez ciebie firmę jako godną zaufania, żeby pośrednio zwiększyć twoją sprzedaż.
Jeśli odnajdujesz się dobrze w social mediach, możesz również czerpać korzyści z tego, że inni czują się w tym świecie gorzej. W jaki sposób? Wykorzystując umiejętność pisania, robienia atrakcyjnych zdjęć czy nawiązywania naturalnego kontaktu z klientami. Krótko mówiąc, możesz prowadzić profile innych osób i uczynić z tego swój sposób na to, jak zarabiać na Facebooku.

Zarabianie w afiliacji na Facebooku

Programy Partnerskie mogą stać się dochodowym sposobem na to, jak zarabiać na Facebooku, o ile możesz poszczycić się dużą grupą odbiorców. Na czym polega zarabianie na Facebooku dzięki linkom afiliacyjnym? Jest to bardzo proste – wystarczy, że będziesz umieszczać odnośniki w swoich postach, a twoi fani będą w nie klikać. Jeśli jesteś dla nich osobą godną zaufania, jest spora szansa, że kupią produkt z polecenia lub przynajmniej obejrzą szczegóły na jego temat na stronie sklepu. To, w którym momencie na twoje konto zostanie naliczona wyznaczona kwota, zależy od ustaleń z konkretną firmą.
Jeśli zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze na Facebooku, jest to świetne rozwiązanie. Twoja praca polega w tym przypadku głównie na tym, żeby nawiązywać ciepłe relacje z odbiorcami, wzbudzać zaufanie i zwiększać swoje zasięgi. Linki afiliacyjne sprawdzą się wyłącznie wtedy, kiedy twój profil będzie atrakcyjny.

Zarabianie na publikacji treści sponsorowanych

Fanpage z dużą liczbą zaangażowanych odbiorców to prawdziwa gratka dla firm, które chciałyby wypromować swoje produkty. Osoby skupione wokół takiego profilu zazwyczaj są zainteresowane konkretną tematyką i ufają wiarygodności publikowanych treści.
Umieszczając treści sponsorowane, warto mieć na uwadze, że jest to duża odpowiedzialność. Ponieważ ludzie wierzą w to, że szczerze polecasz konkretne produkty, uczciwe będzie promowanie tylko takich, które naprawdę są tego warte. Strategia pisania wyłącznie o tym, co autentycznie uważasz za godne promowania, jest też najbardziej skuteczna z innego powodu – ludzie szybko wyczuwają nieszczerość i niespójność.
Jak zarabiać na fanpage'u dzięki sponsorom? Pierwszą możliwością jest czekanie aż firmy same się do ciebie odezwą skuszone atrakcyjnością twojego profilu. Nie warto jednak czekać bezczynnie. Zwiększysz szansę na zarobek, jeśli będziesz dodatkowo wysyłać propozycje współpracy do lubianych marek. Nic na tym nie stracisz, a możesz wiele zyskać.

Zarabianie na prowadzeniu profilu lub grupy na Facebooku

Jeśli wiesz, jak zarabiać na Facebooku przez fanpage czy grupę, możesz wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, żeby pomagać innym lepiej radzić sobie z własnym biznesem lub realizować inne pomysły. Opcji jest wiele – możesz zaproponować tworzenie tekstów, grafik czy zdjęć, a także kompleksowe prowadzenie profilu i grupy wraz z całą strategią marketingową.
Niektórzy właściciele firm dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak korzystne jest udzielanie się w serwisie, ale nie wiedzą, jak zarabiać na grupie FB czy profilu poprzez kierowanie ruchu na własną stronę. Ty możesz być osobą, która znacząco zwiększy ich sprzedaż, a przy okazji sama na tym zarobi.

Sprzedaż linków reklamowych

Jednym ze sposobów na to, jak zarabiać na grupach na Facebooku lub na fanpage’u, jest sprzedaż linków reklamowych. W ten sposób możesz zazwyczaj uzyskać drobniejsze kwoty, chociaż zależy to od intensywności twoich działań i przede wszystkim od popularności profilu czy grupy. Twoje zadanie polega jedynie na umieszczaniu odnośników, które przekazują ci reklamodawcy. W zamian dostajesz ustaloną wcześniej kwotę.
zdjęcie poglądowe
Linki są dla firm cenne z punktu widzenia pozycjonowania strony. Pojawiające się w social mediach odnośniki do strony są sygnałem dla robotów wyszukiwarki, że jest ona ceniona przez użytkowników, polecana i wartościowa.

Własny profil biznesowy na Facebooku – co trzeba wiedzieć?

Posiadanie profilu biznesowego na Facebook przyniesie ci wiele korzyści. Żyjemy w czasach, gdy mniejsze firmy rezygnują z prowadzenia własnej strony na rzecz profesjonalnego fanpage’a, a większe chętnie wykorzystują ten dodatkowy kanał promocyjny.
Profil biznesowy możesz założyć wyłącznie wtedy, gdy posiadasz również prywatne konto, jednak to powiązanie nie będzie widoczne dla twoich odbiorców. Zanim przystąpisz do jego zakładania, przemyśl bardzo dokładnie, jak chcesz, żeby wyglądał i jakie treści chcesz na nim publikować. Identyfikacja wizualna, chwytliwa nazwa i spójność treści z twoją działalnością – to rzeczy, które mają ogromne znaczenie dla tego, jak będzie odbierana twoja firma. Pamiętaj, jak duże znaczenie ma pierwsze wrażenie.
Zastanawiasz się, jak zarabiać na Facebooku, posiadając konto firmowe? Możesz założyć sklep, który pomoże ci w promocji produktów, opowiadać o oferowanych usługach, publikować opinie klientów, informować na bieżąco o wszelkich zmianach i nowościach, a przede wszystkim być w stałym kontakcie ze swoimi klientami.
Ciekawym narzędziem, po które możesz sięgnąć, jest Facebook Ads. Jak zarabiać na płatnych reklamach na Facebooku? Służą one do promowania twojej oferty oraz zwiększania grupy odbiorców, którzy będą potencjalnie zainteresowani twoimi produktami lub usługami, które świadczysz. Tworząc reklamy, możesz określić profil osób, do których chcesz trafić.

Jak zwiększać zasięg swoich treści na Facebooku?

Wiesz już, jak można zarabiać na Facebooku i jak istotne są duże zasięgi. Pozostaje pytanie, w jaki sposób je skutecznie zwiększać. Najlepiej robić to wielotorowo, korzystając z tego, co jest mile widziane w serwisie.
Jak zwiększyć zasięgi i zarabiać na Facebooku jeszcze więcej?
  • Wykorzystuj różne formy przekazu, szczególnie korzystne są krótkie filmy.
  • Nie skupiaj się wyłącznie na reklamie, większość treści powinna bazować na rozrywce i pokazywaniu cię w dobrym świetle.
  • Nie umieszczaj linków w postach, lepiej robić to w komentarzach.
  • Publikuj zdjęcia przedstawiające twarze ludzi.
  • Sprawdź, kiedy twoi odbiorcy najchętniej wchodzą na twój fanpage i publikuj w „godzinach szczytu”.
  • Nawiąż dialog ze swoimi fanami.
  • Angażuj odbiorów, zadając pytania, tworząc ankiety i sprytnie zachęcając do komentowania.
  • Korzystaj z reklam i promuj najlepsze posty.
  • Autor: Natalia Dymarczyk