Data modyfikacji:

Jak przygotować dobry content na stronę internetową?

Starannie przygotowane treści to kluczowy element sukcesu strony internetowej. To właśnie ona przyciąga użytkowników i buduje zaufanie. Nie wystarczy jednak opublikować tekst na stronie. Trzeba też zadbać o to, żeby faktycznie mógł on zainteresować odbiorców. Jak to zrobić? Jak przygotować dobry content na stronę internetową? W tym artykule omówimy kluczowe zasady konstruowania treści na stronę internetową. Pokażemy ci krok po kroku, jak tworzyć dobry content, który przyciągnie ruch na twoją witrynę.
Jak przygotować dobry content na stronę internetową?

Jak ważny jest wysokiej jakości content na stronie internetowej?

W dzisiejszych czasach samo posiadanie strony internetowej nie wystarczy, aby odnieść sukces i uzyskać pożądany rozgłos. To wysokiej jakości treści na stronie odkrywa kluczową rolę. Zanim wyjaśnimy, co można rozumieć pod pojęciem wysokiej jakości treści, zastanowimy się, dlaczego są one takie ważne.
Zacznijmy od tego, że wysokiej jakości content z odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi może pomóc w uzyskaniu wyższego miejsca w wynikach wyszukiwania. To z kolei może się przełożyć na większy ruch na stronie, pochodzący z organicznych wyszukiwań.
Dobra treść angażuje użytkowników i sprawia, że dłużej pozostają oni na stronie, a także chętniej na nią wracają w późniejszym terminie. W ten sposób zwiększa się też prawdopodobieństwo, że dokonają oni konwersji, na której ci zależy (np. zakup produktu lub usługi, kliknięcie w linki afiliacyjne pochodzące z programu afiliacyjnego). Zatem jeśli nie tylko chcesz budować swoją pozycję, ale przy okazji pragniesz skorzystać z potencjału marketingu afiliacyjnego, dołączyć do wybranego systemu partnerskiego i sprawić, aby linki afiliacyjne przełożyły się na zarobki, szczególnie powinieneś zadbać o jakość treści, które publikujesz.
Wysokiej jakości treści to także budowanie zaufania danej marki lub autora. Twórcy, którzy stają się ekspertami w swojej dziedzinie i wynika to z treści, które publikują, mają znacznie większą szansę na odniesienie sukcesu w cyfrowym świecie.
Wartościowe treści, oprócz swojego wpływu na ogólną jakość strony internetowej, otwierają również drzwi do potencjalnych współprac z innymi stronami lub firmami, a także zyskania widoczności na innych portalach. Wartościowe treści mogą stworzyć podstawę do pisania artykułów sponsorowanych. Firmy, które doceniają jakość twoich treści, mogą być skłonne do nawiązania współpracy w celu stworzenia artykułów sponsorowanych na swojej stronie internetowej lub blogu, Taka współpraca może przekształcić się w źródło dodatkowych dochodów.

Link afiliacyjny – co to?

W poprzednim artykule dużo pisaliśmy o linkach afiliacyjnych. Zastanawiasz się, co to? Link afiliacyjny to specjalny link, który pomaga śledzić, który partner przyciągnął odwiedzającego na stronę i jaka akcja została podjęta. Działa to w ten sposób, że link zawiera unikalny identyfikator dla każdego partnera. Gdy ktoś w niego kliknie i podejmie pożądaną akcję, taką jak zakup produktu, partner otrzymuje prowizję za przyciągnięcie klienta. To narzędzie jest niezbędne w marketingu afiliacyjnym, umożliwiając dokładne śledzenie i wynagradzanie partnerów za ich wysiłki. Linki afiliacyjne są automatycznie generowane przez programy lub platformy afiliacyjne, więc partnerzy nie muszą sami tworzyć linków. To pomaga firmom pozyskać nowych klientów i partnerów, jednocześnie nagradzając tych, którzy przyczyniają się do sukcesu.

Umieszczenie linków afiliacyjnych w treści

Afiliacja, czyli zarabianie na polecaniu, to doskonały sposób na dodatkowe źródło dochodu. Musisz zadbać o to, aby linki afiliacyjne pojawiły się w danym artykule i były z nim powiązane.

Czym jest wysokiej jakości content na stronie internetowej?

Wysoka jakość treści to o wiele więcej niż bogate słownictwo, doskonała gramatyka i interpunkcja, które zachwycą każdą polonistkę. Wysokiej jakości content na stronie internetowej to taka treść, która jest interesująca, użyteczna i dostosowana do potrzeb użytkowników. Zainwestuj trochę czasu i wysiłku na zrozumienie potrzeb swojej grupy docelowej, a następnie twórz content, który spełnia te potrzeby. Tylko taki przekaz, który niesie coś więcej niż puste słowa, ma szanse odnieść sukces i przekuć się na budowanie reputacji, konwersje i realne zyski. 
Czym jest wysokiej jakości content na stronie internetowej?

Struktura i organizacja treści

Dobrze przygotowany content to nie tylko treść sama w sobie, ale także taki jej układ i prezentacja, które zachęcą czytelnika, aby został na stronie na dłużej i zapoznał się z całym przekazem. W końcu nikt z nas nie lubi czytać ścian tekstu, prawda? Zastosuj poniższe wskazówki w strukturze i organizacji treści, a przekonasz się, że będzie ona bardziej użyteczna i przyjazna dla użytkownika.
Po pierwsze, zadbaj o logiczny układ wpisu. Podział na wstęp, rozwinięcie i zakończenie pomoże w budowaniu harmonii w tekście. Użytkownikowi będzie łatwiej znaleźć to, czego szuka.
Po drugie stosuj śródtytuły oraz dziel treść na kilkuzdaniowe akapity. Nie tylko łatwiej taki tekst się czyta, ale również łatwiej się po nim nawiguje. Dobrze dobrane nagłówki ułatwiają przeglądanie treści i przyswajanie informacji. W razie potrzeby nie bój się użyć wypunktowania.
A po trzecie…

Elementy wizualne – zdjęcia produktów i CTA

…A po trzecie, sama treść to nie wszystko. Nie zapomnij o urozmaiceniu jej zdjęciami powiązanymi z tekstem. Nie tylko uatrakcyjnią one przekaz, ale również sprawią, że treść będzie łatwiejsza do zapamiętania.
Nie zapomnij również o CTA (call to action), czyli o wezwaniu do działania. Istotne jest to przede wszystkim przy pisaniu artykułów sponsorowanych na blogach. „Zobacz”, „Kliknij, aby poznać szczegóły”, „Więcej” to tylko niektóre z proponowanych CTA, które możesz wykorzystać w swojej treści.
Autor: Agnieszka Ragus