Data modyfikacji:

Jak mieć więcej followersów na Instagramie? Porady 2023

Publikowanie cieszących się popularnością materiałów na Instagramie przynosi radość i dumę, a satysfakcja rośnie, gdy przybywa osób obserwujących zdjęcia i filmy. Jeśli czerpiesz z obecności w serwisie korzyści finansowe, liczba followersów nabiera jeszcze większego znaczenia. Owszem, nie tylko ona decyduje o zyskach, ale jest jednym z najważniejszych czynników, które przyczyniają się do zwiększenia zarobków. Jak mieć więcej follow na Instagramie? Poznaj najskuteczniejsze sposoby.
Zdjęcie poglądowe

Followersi na Instagramie

Rozpoczynając przygodę z Instagramem, większość osób marzy o dużej popularności. Jeśli planujesz zarabiać dzięki serwisowi, duża liczba zaangażowanych osób obserwujących twoje materiały, czyli tak zwanych followersów, jest wręcz koniecznością. Poznając skuteczne sposoby na to, jak mieć więcej follow na Instagramie, masz szansę szybko rozwinąć swój profil i czerpać z tego tytułu zyski.
Dlaczego followersi na Instagramie są istotni? Sprawa nie jest tak oczywista, jak się to czasami przedstawia. Duża liczba obserwujących nie przekłada się bezpośrednio na zarobki, natomiast nie ma wątpliwości, że ma ona znaczenie dla firm proponujących współpracę. Jeśli dużo osób regularnie czyta twoje posty i ogląda zdjęcia, istnieje zdecydowanie większa szansa, że któraś z nich zdecyduje się na zakup promowanego produktu lub przynajmniej kliknie w link afiliacyjny.
Co jakiś czas można usłyszeć o możliwości zakupu followersów, jednak jest to niezgodne z regulaminem. W gruncie rzeczy nie ma też na dłuższą metę większego sensu. Osoby, które będą chciały ci zaproponować współpracę, nawet po pobieżnym przejrzeniu profilu, szybko zorientują się, jaka jest jego realna wartość. Liczy się bowiem coś więcej niż liczba obserwujących. Liczy się jakość i zaangażowanie wynikające ze szczerego zainteresowania.
Jeżeli twoi obserwujący żywo reagują na treści, komentują i lajkują, oznacza to, że promowany produkt ma szansę rzeczywiście zrobić na nich wrażenie. Będąc osobą obdarzaną zaufaniem, jesteś pewnego rodzaju autorytetem dla swoich followersów, a reklamodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Zarabiasz dzięki Programom Partnerskim? W tym przypadku znaczenie ma wyłącznie to, ile osób naprawdę czyta i ogląda to, co publikujesz, ponieważ tylko takie osoby klikną w podany przez ciebie link.
Jeśli więc zastanawiasz się, jak mieć więcej follow na Instagramie, skup się na sprawdzonych sposobach trafienia do realnie zainteresowanych osób i podbicia ich serc.

Jak zdobyć obserwujących na początku przygody z Instagramem?

Pierwszy krok zawsze jest trudny, podobnie jak drugi i kolejny, jednak jeśli naprawdę zaangażujesz się w to, co robisz, nawet się nie obejrzysz, a zacznie przybywać osób, które to doceniają, a one będą polecać cię dalej. To efekt kuli śnieżnej, na który trzeba zapracować na samym początku.
Jak zdobyć więcej followersów na Instagramie, stawiając pierwsze kroki?
 • Przemyśl tematykę i styl swojego profilu – powinny być spójne i wiarygodne. Każdy element musi pasować do reszty, kolorystyka i ogólne wrażenie mają ogromne znaczenie.
 • Zadbaj o chwytliwą nazwę, która łatwo wpada w ucho. Może wiązać się z twoim imieniem, nazwiskiem, pseudonimem czy tematyką, wokół której się poruszasz, wykaż się kreatywnością.
 • Przygotuj dobry opis profilu, który zachęci do pozostania tam na dłużej. W sieci wszystko dzieje się bardzo szybko i masz dosłownie sekundy na to, żeby zainteresować innych swoją osobą. Jeśli zastanawiasz się, jak mieć więcej follow na Instagramie na początku swojej działalności, postaraj się, żeby opis zwięźle ujmował to, kim jesteś i czym się zajmujesz.
 • Dbaj o jakość publikowanych treści, lepiej mieć kilka wartościowych zdjęć niż setkę słabych. Przemyśl, jakie powinno być tło zdjęć i co dokładnie powinno się na nich znaleźć. Jeśli trzeba, dokształć się w tematyce fotografii – to świetna zabawa i przynosi wymierne efekty. Zatrudnienie profesjonalnego fotografa również jest dobrym pomysłem.
 • Pamiętaj o regularności, do której twoi odbiorcy szybko się przyzwyczają. Jeśli uznają, że mogą liczyć na świeże materiały, być może dojdą do wniosku, że warto cię obserwować. Dzięki systematycznie wrzucanym postom będą mieli możliwość poznania cię bliżej, a jeśli materiały im się spodobają, szybko okaże się, że niecierpliwie czekają na nowe. Pomocne jest ustalenie szczegółowego harmonogramu i trzymanie się go.
 • Zawsze odpowiadaj na komentarze i doceniaj reakcje na publikowane materiały. Na początku każdy obserwujący jest na wagę złota, ale o swoich followersów warto dbać zawsze, bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś makroinfluencerem.
 • Umieść zachętę do zajrzenia na Instagram w widocznym miejscu na swojej stronie lub na Facebooku.
 • Zdobywaj wiedzę – żeby twoja praca przynosiła lepsze rezultaty, dowiedz się, kiedy publikować na Instagramie, co sprawia, że posty mają większe zasięgi, czego się wystrzegać i jak wybierać hashtagi na Instagramie. To, co wydaje ci się drobiazgiem, może w rezultacie okazać się bardzo istotne.
 • Sprawdzone sposoby na zwiększenie liczby followersów na Instagramie

  Jeśli jesteś już członkiem serwisu przez dłuższy czas i czujesz się tam jak w domu, możesz spróbować iść dalej i rozwinąć skrzydła. Dowiedz się, jak mieć jeszcze więcej obserwujących na Instagramie.
  Zdjęcie poglądowe

  Udzielaj się aktywnie na innych profilach

  Obserwując inne profile i aktywnie się na nich udzielając, możesz pokazać się jako osoba zaangażowana, która czuje się pewnie w serwisie. Jeśli będzie cię „wszędzie pełno”, ludzie cię dostrzegą i część z nich wejdzie na twój profil. Takie działanie wymaga wysiłku, ale to jeden z bardzo skutecznych sposobów na to, jak mieć więcej follow na Instagramie.
  Oczywiście warto udzielać się na kontach osób czy firm, które w jakiś sposób wiążą się z tematyką, której dotyczy twój profil. Na przykład, jeżeli zajmujesz się branżą beauty, zaglądaj do znanych influencerek i na profile marek, które również są w nią zaangażowane. Możesz też sprawdzić listę osób zainteresowanych produktami konkurencji i zwrócić na siebie ich uwagę komentarzami.
  Pozwalając się zauważyć, możesz liczyć na dodatkowych followersów na Instagramie, jeśli twój profil wpadnie komuś w oko. To jeszcze nie koniec korzyści, które przynosi ta taktyka. Pojawia się tu jeszcze element wzajemności – jeśli ty komentujesz i lajkujesz, inni robią to samo na twoim profilu, co przekłada się na większy ruch i zasięgi.

  Dowiedz się, kiedy publikować na Instagramie

  Żeby twoje posty docierały do jak największej grupy odbiorców, sprawdź, kiedy są „godziny szczytu” na Instagramie i spróbuj publikować materiały właśnie wtedy. Nawyki użytkowników regularnie się zmieniają, mają na to wpływ różne czynniki, na przykład zmiana godzin i sposobu pracy w związku z pandemią.
  Kiedy publikować na Instagramie? To indywidualna sprawa, dlatego kluczowa jest skuteczna analiza własnych statystyk i obserwowanie, kiedy odbiorcy są najbardziej aktywni. Aktualnie za „godziny szczytu” na Instagramie uznaje się:
 • poniedziałki w godzinach 10:00–11:00,
 • wtorki o 14:00,
 • weekendy 9:00–17:00.
 • Nie traktuj jednak sztywno tych terminów. Może się okazać, że twoi odbiorcy są aktywni w sieci o zupełnie innych porach.

  Zawsze używaj hashtagów na Instagramie

  Hashtagi pełnią na Instagramie bardzo ważną funkcję, to dzięki nim twój profil mają szansę znaleźć osoby, które potencjalnie będą zainteresowane tym, co masz im do zaoferowania. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak mieć więcej follow na Instagramie, nigdy nie zapominaj o tym drobnym szczególe.
  Co ważne, nie mogą to być przypadkowe słowa, powinny wiązać się z wizerunkiem twojej marki i oddawać to, co rzeczywiście znajduje się w poście, w przeciwnym razie wzbudzisz jedynie irytację, zamiast szczerego zainteresowania. Nie będzie najszczęśliwszym pomysłem używanie bardzo popularnych hashtagów. Instagram jest ich pełen. Zastanów się raczej, co wyróżnia ciebie i twoją branżę, wtedy masz dużo większą szansę na bycie zauważonym.

  Wykorzystaj moc Insta Stories

  Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie? Angażując ich w swoje życie lub życie swojej firmy, a świetnym narzędziem do tego celu są relacje. Jeśli twoi odbiorcy będą czuli, że mają z tobą kontakt na bieżąco, nawiąże się między wami bezcenna nić przywiązania.
  Najważniejszą cechą relacji jest jej tymczasowość, w końcu już po 24 godzinach znika w czeluściach internetu. Ciekawe i zróżnicowane materiały na twoim stories sprawią, że aktywni użytkownicy Instagrama będą obawiali się, że coś ich ominie, jeśli nie będą obserwować cały czas profilu.

  Promuj najbardziej popularne materiały

  Czasami trudno przewidzieć, który post wzbudzi duże zainteresowanie. Zdarza się, że materiał wydaje się bardzo atrakcyjny, a jednak nie robi na odbiorcach oczekiwanego wrażenia. Bywają też takie posty, które powodują duże poruszenie i mobilizują do reakcji wiele osób. I właśnie te ostatnie musisz wykorzystać do promowania swojego profilu.
  Używaj narzędzi, które pozwolą ci pokazać szerszej publiczności to, co spodobało się dotychczasowym fanom. To fantastyczny sposób na to, jak mieć więcej follow na Instagramie. W końcu wiesz już, że promowane treści się podobają, jest więc spora szansa, że przypadną do gustu również innym osobom zainteresowanym podobną tematyką.
  Autor: Natalia Dymarczyk