Data modyfikacji:

Zarabianie na YouTubie poprzez programy partnerskie

Zarabianie na YouTubie już dawno przestało być możliwością zarezerwowaną wyłącznie dla wybranych. Dziś mogą skorzystać z niej nawet niewielkie kanały, co stanowi świetne rozwiązanie dla raczkujących twórców. Swoje działania na YouTubie możesz monetyzować w bardzo prosty sposób dzięki afiliacji. Sprawdź, jak zarabiać na YouTubie poprzez programy partnerskie.
Zarabianie na Youtube

Zarabianie na YouTubie: ogólne zasady

Funkcjonujący od 2005 roku serwis YouTube jest najpopularniejszym wśród tych oferujących możliwość oglądania wideo, a także udostępniania własnych treści. Współcześnie YouTube stał się nie tylko miejscem, które odwiedzamy w poszukiwaniu rozrywki – można śmiało stwierdzić, że jest to także serwis informacyjny i popularnonaukowy. Coraz więcej osób decyduje się pozyskiwać informacje właśnie od znanych i lubianych twórców wideo. Co istotne, generując odpowiedni ruch na kanale, na YouTubie można zarobić – i to sporo! Nic więc dziwnego, że coraz więcej internautów – głównie młodych – marzy o karierze youtubera.
Youtuberem może zostać każdy – wystarczy pomysł na własny kanał, by rozpocząć tę ciekawą ścieżkę kariery. Zarabianie na YouTubie jest możliwe dzięki tamtejszemu programowi partnerskiemu, który wypłaca twórcom wynagrodzenie za konkretne efekty. Wiąże się to jednak z pewnymi wymaganiami. Aby zarabiać na YouTubie, musisz:
 • przestrzegać zasad programu partnerskiego,
 • mieszkać w kraju, w którym dostępny jest program partnerski YouTube,
 • uzyskać ponad 4000 godzin oglądania twoich filmów w ciągu 12 miesięcy,
 • mieć ponad 1000 subskrybentów,
 • połączyć konto AdSense ze swoim kanałem.
 • Niektóre z tych wymagań, zwłaszcza dotyczące konkretnych wyników oglądalności, mogą okazać się dla początkujących twórców dość wysokie. Na szczęście uczestnictwo w programie AdSense to nie jedyna możliwa opcja, by zarabiać na YouTubie.

  Co to jest marketing afiliacyjny i jak można go zastosować na YouTubie?

  Zarabianie na YouTubie jest możliwe także poprzez uczestnictwo w innych programach partnerskich. To bardzo proste: wystarczy, że zarejestrujesz się w wybranym programie, dobierzesz produkty, które chcesz polecać w swoich filmach, i będziesz umieszczać linki afiliacyjne na swoim profilu – na przykład w opisach filmików. Prowizję od reklamodawcy otrzymasz za każdym razem, gdy użytkownik dokona zakupu produktu poprzez twój link (chyba że program zakłada inny model rozliczenia, np. za samo kliknięcie w link). Linki afiliacyjne możesz umieszczać także w opisie swojego kanału czy też na własnym bannerze.
  Ile zarabia się na YouTubie? To kwestia bardzo indywidualna, uzależniona w dużej mierze od modelu rozliczenia w programie partnerskim, ale także grona odbiorców twojego kanału. Podpowiemy, że większość twórców na YouTubie preferuje model rozliczenia CPS (cost per sale), czyli prowizję za każdą sprzedaż. Dobre prowizje można uzyskać także za polecanie nowych partnerów oraz za tzw. przekliki, czyli przejście użytkownika z kanału do sklepu.

  Jak wybrać program partnerski odpowiedni dla Twojego kanału YouTube?

  Gotowy na zarabianie na YouTubie? Pora wybrać program partnerski, który umożliwi ci monetyzowanie swoich działań w sieci. Pytanie tylko, jak wybrać ten odpowiedni? Podczas poszukiwań, kieruj się następującymi zasadami:
 • Zwróć uwagę na zasady, jakie narzuca dany system partnerski. Szczególnie istotne są tu modele rozliczeń oraz częstotliwość wypłat.
 • Dobry program partnerski powinien umożliwiać ci dostęp do różnych narzędzi promocyjnych. Poza linkami afiliacyjnymi przydadzą się także atrakcyjne materiały graficzne, bannery itp.
 • Zwróć uwagę, jakie produkty do poleceń możesz znaleźć w programie partnerskim. Powinny być one dopasowane do tematyki twojego kanału tak, by zainteresować potencjalnych odbiorców. Najlepszym wyborem okaże się program partnerski z bardzo bogatą gamą produktów z różnych dziedzin. W Programie Partnerskim Ceneo znajdziesz ponad 15 milionów produktów, które możesz rekomendować na swoim kanale!
 • Strategie promocji produktów afiliacyjnych w wideo

  W skutecznym marketingu afiliacyjnym liczy się kreatywność. Aby zarabiać na YouTubie, warto wypróbować różne strategie promocyjne. Pamiętaj jednak, że zgodnie z najnowszymi regulacjami, zarabiając na reklamowaniu produktów w sieci, musisz powiadomić o tym swoich widzów – czy to w filmie, czy w znajdującym się pod nim opisie.

  Recenzje produktów

  Bardzo popularnym sposobem na zarabianie na YT jest recenzowanie produktów z programów partnerskich. Wystarczy, że dobierzesz produkt dopasowany pod względem tematyki do twojego kanału, poznasz go, a następnie opowiesz o nim swoim widzom.

  Rankingi

  Inną metodą na zastosowanie marketingu afiliacyjnego na YouTubie są wszelkiego rodzaju rankingi produktów.

  Testy na żywo

  Tego typu materiały znajdują zastosowanie zwłaszcza w branży beauty, RTV oraz AGD. Testy produktów „na żywo” połączone z ich recenzowaniem przyciągają uwagę użytkowników, którzy są realnie zainteresowani zakupem.

  Lokowanie produktu

  Jeśli chcesz, informacje o dobrych i polecanych produktach możesz wplatać w swoje filmiki bardziej subtelnie – na przykład, przygotowując film z przepisem na pyszną zupę, możesz wspomnieć o zestawie garnków, który szczególnie rekomendujesz.

  Integracja z innymi platformami dla zwiększenia efektywności afiliacji

  Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, gdy nie będziesz ograniczać się wyłącznie do działań w jednym serwisie. Oprócz YouTube'a marketing afiliacyjny warto stosować także na Facebooku czy Instagramie. Im więcej kanałów social media wykorzystasz, tym większa szansa na sporą liczbę kliknięć twoich linków afiliacyjnych, a co za tym idzie – większe zyski.
  Zdjęcie: Evanto
  Autor: Joanna Plech