Data modyfikacji:

Jak zarabiać na stronie internetowej? 5 skutecznych sposobów

Nie ulega wątpliwości, że współcześnie strona internetowa to jedna z najważniejszych wizytówek każdej firmy – zarówno tej małej, jak i dużej. Przedsiębiorcy coraz częściej mawiają, że „jeśli nie ma cię w internecie – nie ma cię wcale”. Bez względu na rodzaj wykonywanej działalności, powinieneś rozważyć jej popularyzację w sieci. Możesz też upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zarabiać za pomocą własnej strony internetowej. Jak to zrobić? Znamy na to aż 5 sposobów.
Jak zarabiać na stronie internetowej? Program Partnerski Ceneo.pl

Jak założyć stronę internetową, na której można zarobić?

Na początek budujące wieści: dziś stronę internetową może założyć każdy. Czasy, w których stworzenie własnej internetowej wizytówki kojarzyło się z „rocket science’, już dawno minęły. Przy odrobinie determinacji i wolnego czasu, zrobisz to całkowicie samodzielnie. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, wiedz, że dziś dostępność usługodawców świadczących usługi w tym zakresie jest niesamowicie szeroka.
 • Aby założyć własną stronę www, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować domenę internetową (czyli adres URL). To moment, w którym należy wymyślić jej nazwę.
 • Po zarejestrowaniu domeny, należy wybrać hosting – a więc miejsce, w którym będą publikowane twoje treści.
 • Aby zadbać o estetykę oraz funkcjonalność strony bez ponoszenia wysokich kosztów, możesz skorzystać z gotowych kreatorów stron www lub jednego z systemów zarządzania treścią (np. Wordpress).
 • Koszt prowadzenia strony internetowej zależny jest głównie od jakości hostingu i ceny domeny. Nie musisz być przygotowany na wysokie wydatki: twoja strona www może kosztować cię jedynie około 100 zł rocznie.
  Po stworzeniu swojej strony-wizytówki i wypełnieniu jej wartościową treścią, warto rozważyć dodatkowe udogodnienia, takie jak możliwość zarabiania. Sposobów, aby to zrobić, jest wiele!

  Ile można zarobić na własnej stronie internetowej?

  To zależy od możliwości, które zdecydujesz się wykorzystać. Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać na własnej stronie internetowej i czy jest to w ogóle możliwe. Zanim podpowiemy ci sposoby na to, aby uczynić z własnej strony źródło dodatkowego zarobku, chcemy zwrócić uwagę, że będzie on zależny od przede wszystkim od jej popularności.
  Im wyższy ruch na stronie, tym większa możliwość zarabiania na niej. Zadbaj więc o rozreklamowanie strony w mediach społecznościowych, jak również optymalizację jej pod SEO.

  Jak zarabiać na stronie internetowej? 5 pomysłów

  Bez względu na to, czego dotyczy twoja strona i jak duża jest jej popularność, za jej sprawą możesz dorzucić odrobinę pieniędzy do domowego budżetu. Podpowiadamy, jak zarabiają strony internetowe. Twoja także może!

  1. Zarabianie w programach partnerskich

  Program partnerski, inaczej program afiliacyjny, to współpraca polegająca na czerpaniu prowizji ze sprzedaży lub usługi reklamodawcy. To bardzo prosty sposób na dodatkowy zarobek poprzez stronę www: wystarczy, że umieścisz na niej link afiliacyjny lub banner partnerski. Gdy gość za jego pośrednictwem odwiedzi stronę reklamodawcy i dokona zakupu, otrzymasz procent od zysku.

  2. Zarabianie z reklam AdSense

  Google AdSense to specjalny program, który umożliwia użytkownikom zarabianie poprzez umieszczenie na stronie internetowej powierzchni reklamowej. Aby skorzystać z tej możliwości, należy się zarejestrować,  a następnie wybrać miejsce na stronie www, w którym będą wyświetlać się reklamy. Zyski wypłacane są na konto po przekroczeniu określonego pułapu (obecnie jest to 100 dolarów).

  3. Samodzielna sprzedaż powierzchni reklamowych na stronie

  Jeśli posiadasz poczytną stronę www, warto zaproponować powierzchnię reklamową osobiście, dodając informację o tym we własnej ofercie. W takiej sytuacji to ty dyktujesz cenę reklamy, a zarobek w całości trafia do twojej kieszeni.

  4. Sprzedaż własnych produktów

  Bardziej zaawansowani przedsiębiorcy mogą rozważyć inny sposób zarabiania na stronie, jakim jest sprzedać produktów edukacyjnych własnej twórczości. Mowa o e-bookach, tutorialach czy tematycznych kursach on-line. To zdecydowanie jeden z najbardziej czasochłonnych sposobów na to, jak zarabiać na stronie internetowej. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku 100% zysku przypada tobie.

  5. Sprzedaż artykułów sponsorowanych

  Jeśli na twojej stronie www znajduje się zakładka „blog” lub „aktualności”, warto  wziąć pod uwagę współpracę z innymi twórcami i zaoferowanie im możliwości publikacji artykułów sponsorowanych. Osób do takiej współpracy możesz poszukiwać na własną rękę bądź na specjalnych platformach, takich jak Whitepress czy Linkhouse.
  Jeśli wybierzesz to rozwiązanie, pamiętaj jednak, że publikowane treści powinny być jak najwyższej jakości. Znana zasada marketingu mówi, że „content is king” i tego się trzymajmy. Artykuł sponsorowany powinien nie tylko promować osobę, która go u ciebie opublikuje, ale także być spójny z filozofią twojej marki. Odradzamy publikację treści sponsorowanych, które w żaden sposób nie korelują z twoją działalnością lub, co gorsze, są z nią w jakikolwiek sposób sprzeczne!

  Jak zarabiać na stronie internetowej – podsumowanie

  Każdy może zarabiać na własnej stronie internetowej – jak sam widzisz, istnieje co najmniej kilka sposobów na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i sił. Najprostsze metody na dodatkowy zarobek to udział w programie afiliacyjnym, Google AdSense czy też sprzedaż powierzchni reklamowej na własną rękę. Bardziej ambitni, ale też popularni przedsiębiorcy, mogą rozważyć tworzenie własnych produktów edukacyjnych lub publikowanie artykułów sponsorowanych.
  Autorka: Joanna Stanuch
  Autor: Joanna Stanuch