Data modyfikacji:

Czy można bezpiecznie zarabiać przez internet?

Zarabianie w sieci to bardzo atrakcyjna opcja dla osób, które chcą podreperować swój budżet. Proste, niewymagające opuszczania domu działania mogą stanowić źródło atrakcyjnych zysków, zwłaszcza w przypadku osób zaangażowanych i kreatywnych. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zarobek w internecie są współprace oferowane przez sieci afiliacyjne. Sprawdź, dlaczego nie musisz obawiać się działania w programie partnerskim!
Czy można bezpiecznie zarabiać przez internet

Zarabianie w sieci? Wybierz afiliację

Możliwość zarabiania w sieci kusi jej użytkowników od tak dawna, jak istnieje sam internet. Nic więc dziwnego, że w wirtualnej przestrzeni pojawiają się coraz to nowe sposoby na dorobienie do budżetu. Internet jest przede wszystkim żyłą złota dla branży reklamowej, w której działania może podjąć niemal każdy internauta. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest marketing afiliacyjny.
Afiliacja to rodzaj współpracy pomiędzy reklamodawcą (marką) a wydawcą (internautą) realizowanej poprzez specjalnie skonstruowany program partnerski. Jej zasady są proste: rolą wydawcy jest polecanie produktów reklamodawcy na swoich kanałach – takich jak blog, strona WWW, konto w social mediach itp. Odbywa się to przede wszystkim poprzez unikalne linki afiliacyjne kierujące do produktów, ale także inne narzędzia, takie jak bannery reklamowe.
Aby zarabiać na afiliacji, wystarczy wybrać program partnerski i zarejestrować się w nim. Wydawca otrzymuje prowizję za uzyskane efekty (np. każdą sprzedaż produktu za pośrednictwem linku, za wejście na stronę sklepu itp.).

Dlaczego marketing afiliacyjny jest uważany za bezpieczny sposób zarobku?

Choć dla wielu osób branża afiliacyjna może wydawać się mało znana, w rzeczywistości każdy, kto korzysta z internetu, styka się z nią codziennie. Na większości stron spotkać można reklamowe bannery, linki afiliacyjne lub bannery zachęcające do zakupu. To właśnie afiliacja! Warto wiedzieć, że jest ona obecna na polskim rynku już od wielu lat, a obecnie może skorzystać z niej każdy, kto chce zarabiać przez internet.
Czy branża afiliacyjna jest bezpieczna? Wiele osób uważa programy partnerskie za najrozsądniejszy sposób na zarabianie w sieci. Aby stać się wydawcą, nie musisz podpisywać żadnych fizycznych umów ani podejmować szczególnych zobowiązań. Największe programy partnerskie realizowane są przez znane i cenione marki.
Niemniej jednak, decydując się na udział w swoim pierwszym programie partnerskim, warto zachować czujność. W sieci nie brakuje firm, które zajmują się nieczystymi praktykami, takimi jak wyłudzanie danych. W takim razie, o czym pamiętać, rozpoczynając działanie w afiliacji?

Bezpieczeństwo w wyborze programów partnerskich

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić, kto prowadzi wybrany przez ciebie program partnerski lub sieć afiliacyjną. Upewnij się, że firma jest zarejestrowana w KRS i aktywnie działa. Reklamodawca nie powinien prosić cię o przesyłanie skanu dowodu osobistego; podstawowe dane oraz numer konta bankowego powinny wystarczyć do podjęcia współpracy afiliacyjnej.
Możesz także poszukać opinii innych internautów na temat konkretnego programu partnerskiego – oceny bardziej doświadczonych osób z pewnością okażą się cenną wskazówką.
Gdy już zyskasz pewność, że wybrany program partnerski lub sieć afiliacyjna jest bezpieczna, dokładnie przeanalizuj zasady współpracy pomiędzy reklamodawcą a wydawcą. Sprawdź, jakie modele rozliczeń akceptuje firma oraz w jakich terminach wypłacane są pieniądze.
Bardzo przydatną praktyką jest śledzenie rankingów programów partnerskich, których w sieci znajdziesz naprawdę wiele. Takie materiały zbierają w jednym miejscu zarówno zalety, jak i wady reklamodawców i pozwalają na ich bardzo wygodne porównanie.

Ryzyka związane z zarabianiem na afiliacji przez internet

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z uczciwym reklamodawcą, afiliacja nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka. Zasady dobrego programu partnerskiego są jasne: zarabiasz, jeśli twoje działania w sieci uzyskują efekty. Jeśli z jakiegoś powodu od jakiegoś czasu nie realizujesz odpowiednich wyników, po prostu nie otrzymujesz prowizji.
Pamiętaj, że dobry program partnerski nie powinien wymagać od ciebie podejmowania szczególnych zobowiązań, a tym bardziej nakładać kar za niedostateczne wyniki. Afiliacja powstała z myślą o współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu.

Jak zacząć zarabiać na afiliacji z zachowaniem bezpieczeństwa? Podsumowanie

Reasumując, bezpieczne zarabianie na afiliacji powinno być standardem, jednak warto zachować ostrożność. Rozpoczynając działania na rynku afiliacyjnym, pamiętaj o tych zasadach:
 • Sprawdź, czy firma realizująca program partnerski naprawdę istnieje, gdzie ma siedzibę i czy jest wpisana do KRS.
 • Zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności stosowanymi przez program partnerski. Dobry program partnerski powinien cechować się prostymi i przejrzystymi zasadami!
 • Sprawdź opinie o danym programie partnerskim, przeanalizuj rankingi.
 • Przeanalizuj zasady wypłacania prowizji przez reklamodawcę oraz to, w jakich terminach wypłacane są pieniądze.
 • Aby zarabiać na współpracy z reklamodawcą, nie musisz posiadać firmy. Pamiętaj jednak, że dochód po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku powinieneś rozliczyć z urzędem skarbowym.
 • Bezpieczny program partnerski – zarabiaj przez internet

  Współpraca w programie partnerskim może, a nawet powinna być bezpieczna – najsłynniejsze programy wybierane są za przejrzyste zasady współpracy i dużą elastyczność, jaką gwarantują swoim wydawcom.
  Zdjęcie: Evanto
  Autor: Joanna Plech